22 Nisan 2012 Pazar

Romanlar İçin Mesleki Eğitim Merkezi


Mersin Toroslar Belediyesi ilçede yaşayan Romanlar için Mesleki Eğitim Merkezi açtı. Müzik ve bambu örme eğitimi verilecek olan merkez Alsancak Mahallesi'nde kuruldu. Akdeniz Roman Federasyonu Başkanı Ali Daylam ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'nın açılışını birlikte yaptığı Mesleki Eğitim Merkezi ilçede yaşayan Romanlar arasında heyecan yarattı. 


Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, merkezin ilk etapta müzik sektöründeki gelişmeler nedeniyle mesleklerini kaybeden Roman müzisyenlere akademik seviyede müzik eğitimi vermeyi amaçladığını vurguladı.

Akdeniz Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Daylam ise "İstihdama yönelik çalışmalarla gerekli eğitimleri alacağız. İnşallah bizler de bundan sonraki süreçte eksiklerimizi gidererek açılacak kurslara gerekli ilgiyi göstereceğiz." şeklinde konuştu.

Son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan Romanlara dönük mesleki eğitim kursları Romanların meslek sahibi olmaları için son derece büyük bir önem taşıyor. Kursların açılışını son derece olumlu karşılayan vatandaşlar yaşadıkları bölgelerde açılan kurslara yoğun ilgi gösteriyorlar.

İrtibat: F5 Haber

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder