17 Mayıs 2012 Perşembe

Roman Mahallesine Okuma Salonu

Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde kurulması planlanan Yeni Bahar Okuma Salonu'nun temeli atıldı. Kırkağaç'ta Romanların yaşadığı Hıdırağa Mahallesi'nde kurulacak olan okuma yazma kursu eğitim alanında faaliyet gösteren Gelenbevi A.Ş'nin katkılarıyla kurulacak. Vali Halil İbrahim Daşöz, Kaymakam Ali Sırmalı, Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz ve çeşitli siyasi parti temsilcilerinin katılımıyla yapılan temel atma törenine çok sayıda mahalle sakini katıldı.

Temel atma töreninde açılış konuşmasını yapan Gelenbevi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ferruh Sarı, Romanlara olan desteklerini göstermek amacıyla mahallede okuma salonu açtıklarını ifade etti. Törende konuşan Kaymakam Ali Sırmalı ise okuma salonunun toplam 3500 Romanın yaşadığı ve 200 öğrenci bulunan Hıdırağa Mahallesi'nde önemli bir ihtiyacı karşılayacağını ifade etti. 

Hıdırağa Mahallesi'nde kurulacak olan Yeni Bahar Okuma Salonu 600 metrekare alana yapılacak. Dört sınıf, iki öğretmen odası ve iki dinlenme odası bulunacak olan okuma salonuna mahalle sakinlerinin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.
Kaynak: CHA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder