8 Ağustos 2012 Çarşamba

Malkaralı Bir Roman Çocuğu

ATV ekranlarında yayınlanan "Bir Şarkısın Sen" isimli müzik yarışmasının katılımcıları arasında Tekirdağ'ın Malkara ilçesinden katılan bir Roman çocuğu da bulunuyor. Daha önce ara verdiği yarışmaya geri dönen Soner söylediği şarkılarla hem Malkara halkının hem de tüm Romanların göğsünü kabartıyor.

Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden çocukların katıldığı "Bir Şarkısın Sen" isimli yarışma programının Roman delikanlısı Soner Malkara'nın Erenler Mahallesi'nde yaşıyor. Yarışmanın elemelerine katılabilmek için cep telefonunu satan Soner'in en büyük amacı ise ailesine maddi destek sağlayabilmek.


Bölgede yaşayan pek çok Roman aile gibi Soner'in ailesi de zor şartlarda çalışarak geçimlerini temin etmeye çalışıyorlar. Hacı  Evhat, Erenler ve Gazibey isimlerini taşıyan üç Roman yerleşiminin bulunduğu Malkara'da Romanların önemli bir bölümü tarım işçiliği, kömür işçiliği ve hamallık yaparak geçimlerini temin ediyorlar. Soner'den desteklerini esirgemeyen Malkara halkının tüm Romanlardan beklentisi ise sesiyle herkesi kendine hayran bırakan bu Roman delikanlısının yanında durmaları.

Kaynak: Medya Roman Tekirdağ


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder