5 Ağustos 2012 Pazar

Selim Sesler'in Dostları Taksim'deydi


Ünlü Roman müzisyen Selim Sesler'in dostları ve sevenleri sanatçının hastalığına dikkat çekmek amacıyla Taksim Galatasaray Meydanı'nda bir basın açıklaması yaptılar. Saat 14.30'da bir araya gelen Selim Sesler hayranları kamuoyunu ve sanat dünyasını sanatçının hastalığı konusunda daha duyarlı davranmaya davet ettiler.


Selim Sesler'in dostları, hayranları ve İstanbul'un çeşitli mahallelerinden Romanların buluştuğu basın açıklamasına yaklaşık 60 kişi katıldı. Adnan Demirez tarafından okunan basın açıklamasında Selim Sesler'in sanat dünyasında ne kadar önemli bir yere sahip olduğu hatırlatıldı. Yaklaşık bir yıldır kalp nakli olmak için bekleyen Roman müzisyenin sağlık durumu halen ciddiyetini koruyor.


Haberin Videosu


Basın Açıklamasının Tam Metni

Sevgili Arkadaşlar,
Bizler bugün burada Klarnet ustası Sayın Selim Sesler’le dayanışmak için toplandık. Selim Sesler yaklaşık bir yıldır acil kalp nakli bekliyor ve yaşamını çanta bir kalple devam ettiriyor. Bir yıldır en yakın dostu klarneti çalamıyor. Biz buradan kendisine sesleniyor ve diyoruz ki;

Selim Usta bizler bir yıldır seni sahnelerde göremezsek de bil ki evimizde , sokağımızda senin gırnatan “Şu Köyceğiz Yolları, Kara Üzüm Habbesi, Oğlan Bizim Kız Bizim, Topal Oyun, Gözyaşı ve Bir İstanbul gecesi” diye çınlıyor.

Keşanlı Roman Selim Usta, sen 14 yaşında gırnatanla köy düğünlerinde başladığın yolculuğuna İngiltere de, Amerika da, Kanada da, Almanya’da, Fransa da, İsveç’te devam ettin. Türkiye’yi aslanlar gibi temsil ettin, ayakta alkışlandın. Bu ülke adına hepimiz sana minnettarız.

Selim Usta, yönetmen Fatih Akın’ın İstanbul Hatırası filminde çaldığın klarnetle İstanbul’un ruhunu çözdün. Sana teşekkür ederiz. Senin müziğin bu şehrin ruhu, müzikseverlerin, Romanların onurudur.


Buradan Kültür Bakanlığı’na ve yetkililere sesleniyoruz ve diyoruz ki;

Selim Sesler bu ülkenin yetiştirdiği en nadide sanatçılardan biridir. Selim Seslere de, müziğine de sahip çık. Selim Sesleri hastane odalarında yalnız bırakma. Başka Selim Sesler yok…


Buradan sevenlerine hatırlatıyoruz Selim Sesler’in maddi değil, manevi desteğe ihtiyacı var. Selim Usta’ya buradan bir kez daha “Geçmiş olsun, seni unutmadık, KALBİMİZ DE, RUHUMUZDA SENİNLE diyor ve ACİL ŞİFALAR dileyerek yeniden klarnetini çalacağı günler için dua ediyoruz.

İstanbul Roman Dernekleri ve
Selim Sesleri seven Herkes


Kaynak: Medya Roman İstanbul Hiç yorum yok:

Yorum Gönder