17 Ekim 2012 Çarşamba

Fevzipaşalılar Doğalgaz İstiyor

Çanakkale Fevzipaşa Mahallesi'nde Romanların yaşadığı sokaklara doğalgaz döşenmeyeceği iddiası tartışmalara neden oldu. Fevzipaşa Romanları mahallenin tamamına doğalgaz döşenmediği takdirde doğalgaz firmasının mahalleye girmesine izin vermeyeceklerini belirttiler. 
Fevzipaşa Mahallesi'nin Dizdar Geçidi, Dizdar Sokak ve Çay kenarı gibi bölgelerine doğalgaz döşenmeyeceği iddiası mahalle sakinlerinin yoğun tepkisine neden oldu. Bu sokaklarda yaşayan Roman mahalle sakinleri firmanın kendilerine çifte standart uyguladığını ileri sürdüler. Helvacıoğlu Sokak'ta doğalgaz döşeme çalışmasına başlamak isteyen firma çalışanlarına yapılan uygulamayı protesto eden mahalle sakinleri tarafından engel olundu.

Mahalle muhtarı Ramazan Işıldak yaşananları tepkilerini şu sözlerle dile getirdi: "Doğalgaz firmasının sözleşmesinde Çanakkalenin tamamında alt yapı çalışması yapacağı yer alıyor. Biz Yunanistan vatandaşı değiliz. Biz de Çanakkalede yaşıyoruz. Daha önceki görüşmelerimizde gaz döşemeyi kabul etmişlerdi. Sonradan vazgeçtiler. Sadece bir kısmına doğalgaz döşeyeceklermiş. Biz Çingeneyiz diye, Fevzipaşalıyız diye çifte standart uyguluyorlar. Bunlar şu anda sözleşmeye göre suç işliyor. Eğer bu işi yapmazlarsa, doğalgazı mahalleye sokmazlarsa, biz bu çalışmayı durduruyoruz. Bu arabaları burada istemiyoruz. Eğer almazlarsa, biz kendimiz kaldıracağız buradan."

Kaynak:İHA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder