22 Kasım 2012 Perşembe

Karacabey'de Konut Teslimi

Bursa'nın Karacabey ilçesinde Roman aileler için yapılan konutlardan bir bölümü sahiplerine teslim edildi. Esentepe Mahallesi'nde inşa edilen 132 konut için kura çekimleri Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi'nde yapıldı. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada konutların tamamlandığı ve yapılan kura çekimi sonucunda hak sahibi olan ailelerin yakında yeni evlerine taşınacağı ifade ediliyor.


Çok sayıda Romanın yaşadığı Bursa'nın Karacabey ilçesinde yapılan TOKİ konutları her biri 2 oda bir salon olan 132 daireden oluşuyor. Belediye yetkililerinin önümüzdeki dönemde 2. Etap Roman Konutları'nın inşası için hazırlık çalışmalarına başladığı ifade ediliyor.

Daha önce farklı illerde de TOKİ tarafından eski evleri kentsel dönüşüm projeleri ile istimlak edilen Roman aileler için toplu konutlar yapılmıştı. Kimi örneklerde vatandaşlar sorunsuz bir şekilde ev sahibi olurken kimi örneklerde ise evler için belirlenen taksitleri ödeyemeyen Roman aileler ile yetkililer arasında sorunlar yaşanmıştı. Bazı projelerde ise evlerin yapıldığı arsalar ailelerin iş sahasına uzak olduğu için evlerini satan Roman aileler daha kötü şartlarda başka bölgelerde yaşamaya başlamışlardı.

Kaynak: Yeni Bursa

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder