29 Kasım 2012 Perşembe

Yalova'da Yıkım Endişesi

Yalova Romanları medyadan takip ettikleri kentsel dönüşüm projeleri hakkında kendilerine yeterince bilgi verilmemesinden dolayı dertliler. Yıllardır devam eden mahallede yıkım olacağı söylentileri nedeniyle evlerine bir çivi bile çakamayan Romanlar konunun biran evvel netleşmesini ve Romanların ihtiyaçlarını karşılayabilecek çalışmaların yapılmasını talep ediyorlar. 


Yalova Romanlar Derneği başkanı Karabulut bölgede yaşayan Romanların büyük bir tedirginlik yaşadığını belirtiyor. Eski belediye başkanı evinize bir çivi bile çakmayın dediği için yıllardır hiçbir onarım çalışmasını yapmadıklarını vurgulayan Karabulut evlerinin durumunun giderek kötüleştiğini ifade ediyor. Mahalle sakinlerinin büyük bölümünün katı atık toplayıcılığı ile geçindiğine işaret eden Karabulut çok katlı binaların mahalle sakinlerinin çalışma koşulları için uygun olmadığını ve yapılacak konutlarda mahalle sakinlerinin çalışma koşullarının göz önünde bulundurulması gerektiğini ifade ediyor. 

Yalovalı Romanların yetkililerden ortak beklentisi mahallelerinde uygulanacak kentsel yenileme projelerinde kendilerine danışılması ve ihtiyaçlarına uygun bir dönüşüm projesinin uygulamaya konulması. 

Kaynak: Ajans Yalova

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder