11 Aralık 2012 Salı

Yalova'da Geri Dönüşüm Projesi

Yalova Belediyesi, Yalova Üniversitesi, Emniyet Müdürlüğü, İŞ-KUR ve ÇEVTEM'in katkılarıyla hazırlanan "Geri Dönüşümle Hayat Bulan Eller" projesiyle Bağlarbaşı Mahallesi'nde yaşayan Romanların gelir düzeylerinin yükseltilmesinin amaçlandığı ifade ediliyor. Katı atık toplayıcılığı ile geçinen Roman aileler ise konunun bütün ayrıntılarıyla açıklanmasını ve projenin getireceği avantajların ortaya konulmasını istiyorlar..


İlk tanıtımı Yalova Belediye Meclisi Salonu'nda yapılan projeye resmi açıklamaya göre sadece müracaat eden vatandaşlar katılabilecek. Hiç kimse projeye katılmak için zorlanmayacak. Proje kapsamında mahalle sakinleri tarafından toplanan atıklar mahalleden çıkarılmadan yetkililer tarafından teslim alınacak. Ödemeler günlük ve nakit olarak yapılacak.

Türkiye genelinde çok sayıda Roman aile geçimini katı atık toplayıcılığı ile sağlıyor. Son derece zor şartlar altında çalışan bu aileler bütün boyutlarıyla bilgilendirilmek kaydıyla durumlarını kolaylaştıracak her türlü öneriye açık olduklarını belirtiyorlar.

Kaynak: İHA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder