26 Ocak 2013 Cumartesi

Kağıthane'de Bir Roman Kızı Kaçırıldı

Kağıthane'de yaşayan bir Roman ailenin kızı olan 14 yaşındaki S. M birkaç kadın tarafından evinden kaçırıldı. Daha sonra evini arayıp İzmir'deki bir otelde kendisini kaçıran kadınlarla birlikte temizlik işinde çalıştırıldığını söyleyen S. M reşit olmadığından, ailesinin izni olmadan herhangi bir yerde kendi isteğiyle dahi olsa çalıştırılması kanunlara aykırı. M ailesi şimdi yetkililerden S. M'nin tekrar aileye kavuşması için kendilerine yardımcı olmalarını bekliyor.


Beş gün önce ailesiyle birlikte kaldıkları evlerinden kaçırılan 14 yaşındaki S. M'nin ailesi perişan durumda. Olay sonrası bağlı bulundukları ilçenin çocuk büro amirliğine başvuran aile yeterli ilgiyi görmediklerinden yakınıyor. Kendilerine İzmir otobüslerinin kayıtlarını kontrol etmelerinin söylendiğini ifade eden S. M'nin acılı annesi bunu yapmaya kendi güçlerinin yetmeyeceğini, resmi kurumların desteğine ihtiyaç duyduklarını vurguluyor. M'nin kendilerini İzmir'den aradığını ve oradaki yetkililerle temasa geçilmesi halinde çocuklarının bulunabileceğini uman aile yetkililerin çocuklarının başına bir şey gelmeden harekete geçerek S. M'ye ulaşmalarını bekliyorlar. 

Türkiye yasalarına göre reşit olmayan bir çocuğu ailesinin izni olmaksızın rızası olsa dahi alıkoymak suç teşkil ediyor. 

Kaynak: Medya Roman İstanbul

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder