3 Ocak 2013 Perşembe

Romanlar Evlerine Giremiyor

Selimşahlar Kasabası'nda yoksul aileler için inşa edilen konutların elektrik ve su abonelik bedelleri ödenmediğinden hak sahibi Roman aileler evlerine yerleşemiyorlar. Manisa Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma İl Müdürlüğü önünde toplanan Roman aileler yaşanan durumu protesto ettiler.


Roman ailelerle imzalanan Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'nde abonelik ve benzeri giderlerin vakıf tarafında karşılanacağının yazılı olduğunu belirten Romanlar bu paraları ödeyecek imkanlarının olmadığını ifade ettiler. Yapılan konutların Selendi, Kemerdamı ve Karayenice'deki ihtiyaç sahibi aileler için yapıldığını vurgulayan vatandaşlar, yapılan 114 konuttan sadece 50'sinin Roman ailelere verildiğini ifade ettiler. Sözleşme de belirtildiği gibi abonelik bedellerinin vakıf tarafından ödenmesi için gerekirse yasal yollara başvuracaklarını ifade eden yetkililerden konuyla ilgili gereken duyarlılığı göstermelerini beklediklerini ifade ettiler. 

Çok sayıda Roman ailenin yaşadığı Manisa geçtiğimiz yıllarda Selendi ilçesinde yaşayan Roman ailelerin bölgeden ayrılmak zorunda kalmasına neden olan olaylarla gündeme gelmişti. Tepkilerini dile getiren Romanlar Selimşahlar da yapılan konutların öncelikle Selendi'den ayrılmak zorunda kalan aileler için inşa edildiğinin altını çiziyorlar.

Kaynak: Manisa'da Güne Bakış

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder