24 Ocak 2013 Perşembe

Tekirdağ'da Kentsel Dönüşüm Toplantısı

Tekirdağ Malkara Kaymakamı Mahmut Halal ve belediye başkanı Birol Kaya ilçede gerçekleştirilmesi planlanan kentsel dönüşüm projeleri hakkında Roman dernekleri ile toplantı yaptı. İlçedeki Roman mahallelerinin "başka bir yere taşınması" konusunun görüşüldüğü ifade edilen toplantı ile ilgili olarak kaymakam Mahmut Halal amaçlarının TOKİ ile Malkara Romanları arasında köprü olmak ve onların rızasını alarak projeyi gerçekleştirmek olduğunu ifade etti.


Malkara Romanları Maden ve Tarım İşçileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Zeki Atasoylu, Gazibey Mahallesi Romanlar ve Hammallar Derneği başkanı Niyazi Güneş, Malkara Romanlar Derneği Başkanı Göksel fil ve çeşitli yerel yöneticilerin katıldığı toplantıda Malkara'da gerçekleştirilmesi planlanan kentsel dönüşüm projesi hakkında dernek temsilcilerine bilgi verildi. 

Trakya'nın önemli Roman yerleşimlerinden olan Malkara'da yaşayan Roman aileler kentsel dönüşüm sürecinde yetkililerden her aşamada kendilerini bilgilendirmelerini ve projenin hazırlanma sürecinde mahalle sakinlerinin ihtiyaç ve görüşlerinin göz önünde bulundurulmasını talep ediyorlar. En büyük endişeleri ise geçmişte kimi yanlış kentsel dönüşüm projeleri sonucunda yaşanan sorunların kendi mahallelerinde de ortaya çıkması.

Kaynak: Medya Roman Tekirdağ-İHA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder