6 Haziran 2013 Perşembe

TOKİ Malkara Konutları Teslim Edilmeye Başlandı

TOKİ tarafından Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde yapılan konutlar kurayla belirlenen hak sahiplerine verilmeye başlandı. Hacı Evhat Mahallesi Erenler Semti girişinde yapılan konutların 1+1 olanları genellikle kurada çıkan Roman ailelere teslim ediliyor. 


İnşaatı uzun süredir devam eden TOKİ Malkara konutları hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı. Yapılan evlerin bir kısmının Roman olmayan ailelere teslim edilmesi başlangıçta mahalle sakinleri arasında tartışmalara yol açtı. Daha sonra ise yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda 1+1'lik konutların kurada çıkan Roman ailelere teslim edildiği, ayrıca aynı proje kapsamında yapılan 2+1'lik ve fiyatları farklı olan konutlara Roman olmayan ailelerin de yerleştirildiği ifade edildi. Şartları uygun olan 29 aile arasında yapılan kura çekiminde 11 hak sahibi ve 6 kişilik de yedek liste oluşturuldu. 

TOKİ konutları ile ilgili ilginç gelişmelerin yaşandığı bir diğer bölge ise Samsun 200 Evler. TOKİ evleri için belirlenen taksitleri ödeyemeyen mahalle sakinleri önümüzdeki dönemde kendileri için tahliye kararının çıkmasından endişe ediyorlar. Bölgede yaşayan Roman ailelerin TOKİ konutlarından tahliye edilmesi halinde ciddi tartışmaların yaşanması bekleniyor.

Kaynak: Medya Roman Samsun-Medya Roman Tekirdağ Hiç yorum yok:

Yorum Gönder