19 Ağustos 2013 Pazartesi

Saruhanlı'da Roman Derneği

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde bir Roman derneği kuruldu. Saruhanlı Roman Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma adıyla kurulan derneğin başkanlığına Hasan Eskici getirildi. Eskici ilçelerinde yaşayan yaklaşım 3000 Romanın sorunlarını çözmek için faaliyet yürüteceklerini ifade etti.

Saruhanlı Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Hasan Eskici önümüzdeki süreçte il genelinde kurulacak çeşitli derneklerle birleşerek federasyonlaşmayı hedeflediklerini ifade ediyor. Daha önce 2010 yılında Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde kurulan "Çağdaş Romanlar Derneği" 2011 yılında dernek yönetiminin kararıyla feshedilmişti. 

Son 4 yılda Türkiye genelinde çok sayıda Roman derneği açıldı. Yüzden fazla Roman derneğinin kurulmasına karşılık çok sayıda Roman derneği de kuruluşlarından kısa bir süre sonra kendilerini fesh etmeyi tercih etti. Yer yer başarılı çalışmalarıyla takdir toplayan, yer yer de çeşitli kesimlerin eleştirilerine konu Roman derneklerini nasıl bir geleceğin beklediği kamuoyunda merak konusu olmaya devam ediyor.

Kaynak: Haberler.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder