27 Aralık 2013 Cuma

Roman Derneklerinden Yerel Seçim Açıklaması

Balıkesir'deki dört Roman derneği tarafından yapılan ortak açıklamada, Romanlar adına bağlayıcı açıklamaların yapılmasının yanlış olduğu, Romanların bağımsız bireyler olarak seçimlerle ilgili kararlarını kendilerinin vereceği ifade edildi. Açıklamayı yapan dernek yöneticileri, Roman derneklerinin bütün Romanlar adına şu veya bu partinin destekleneceği yönünde açıklamalar yapmalarını doğru bulmadıklarını ifade ettiler.

Hasrom Roman Kültürü Yaşatma ve Yardımlaşma Müzikal Derneği, Ayvalık Roman Kültürünü Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği, Körfez Roman Kültürünü Yaşatma Derneği (Altınoluk) ve Edremit Roman Kültürünü Yaşatma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği; üyelerinin siyasal tercihleri konusunda bağlayıcı herhangi bir açıklama yapmayacaklarını ve vatandaşların bireysel tercihleri doğrultusunda oy kullanacaklarını ifade ettiler. Dernek yöneticileri tarafından yapılan açıklamada "Yerel seçimler yaklaşıyor. Bizler de bölgemizde birer oy potansiyeline sahibiz. Yaklaşan her seçim öncesinde bir takım sıkıntılarımız baş göstermektedir. Bizler, tüm vatandaşlar gibi bireysel özgürlüklere sahip kişileriz ve herkes kimi destekleyeceğini yalnızca kendisi seçer. Birbirimiz adına bir şey söylemekten şiddetle kaçınmalıyız." sözlerine yer verildi.

Kaynak: Haberler.com 


1 yorum:

  1. Bireyler bence haklarını gözetmelidir. Tabi ki ilk öncelik bu olmalıdır. ama Romanlar olarak sosyo-ekonomik değerlerden uzaklaştırılmak dışarı itilmek bizim siyasal mücadelemiz olmalıdır.bu bağlamda bizlerin karar vermede birlik olmamız amaçlarımız iiçin daha doğru olur...Eyup Demirezen

    YanıtlaSil